Зберігання одягу в квартирі. Необхідні секції в шафі


Велика помилка – продумати розташування меблів і не продумати їх наповнення. Адже оптимізувати зберігання речей так само важливо, як і планування кімнати. Потрібно враховувати, якого розміру шафа, де вона стоїть і що в ній буде лежати. Стильні дерев'яні моделі ви можете знайти у нас в інтернет-магазині «Скіф». А поки ми допоможемо розібратися з організацією систем зберігання.

Розподіл зон

Є класична схема розподілу зон зберігання в будь-якому шафі:

  • Сезонні речі і все, що використовується зрідка – нагорі;

  • Повсякденні речі – посередині, щоб не довелося тягнутися або нахилятися;

  • Взуття та громіздкі речі – знизу.

Наприклад, наверх зручно прибрати валізи, сумки, спортивний інвентар, коробки з взуттям або пуховики. Посередині – вішалки, кронштейни, ящики і полиці для одягу і білизни. А знизу крім взуття – секції для шкарпеток, колгот, постільної білизни, пилососа.

Збоку можна виділити простір для прасувальної дошки, прикріпити гачки і органайзери для краваток, шарфів, головних уборів, парасольок та інших аксесуарів. Деякі тримачі можна встановити на дверцятах. Туди ж легко встановлюється дзеркало.

Секції для одягу

Оптимальна висота відсіку з кронштейном для вішаків  залежить від речей, які будуть зберігатися. Наприклад, для довгого верхнього одягу і суконь використовують секції висотою 150-180 см, а для курток, сорочок і жакетів – 120 см. Секції для брюк роблять довжиною 100-140 см, в залежності від того, зберігаються вони прямо або складеними.

Оптимальна відстань між одежними полками – 30 см, а між взуттєвими – 20 см. Але якщо у вас вдома багато взуття на високих підборах, краще додати трохи понад.

Секції для одягу на вішаках

Окрім висоти секції, потрібно враховувати її ширину і глибину. Глибина зазвичай становить близько 50-60 см, бо ширина вішаків коливається від 34 для дитячих до 51 см для дорослих речей. В ідеалі відстань між вішаками повинна бути близько 2-5 см. У першому випадку наповнення вже вважається щільним, так що потрібна ще і хороша вентиляція. Інакше у речей може з'явитися неприємних затхлий запах.

Зручне пристосування – пантограф. Це своєрідний ліфт, який дозволяє опустити високу поперечину, щоб зручно розвісити речі, і підняти її назад. А для вузьких секцій є висувні поперечні штанги, які допомагають заощадити місце.

Секції для речей, що не мнуться 

Для трикотажних футболок і акрилових светрів, які зовсім не мнуться, підходять відкриті полиці. Зазвичай вони і займають основну частину шафи. Оптимальна ширина – близько 50 см. Туди ж складають речі, які не можна вішати на вішак, щоб плечі не витягувалися. Для різних дрібниць на бічні стінки і дверцята можна розвісити напівпрозорі кошики.

Секції для нижньої білизни

Нижню білизну потрібно зберігати окремо від основного одягу. Розвішувати її комплектами в чохлах дуже зручно, але займає багато місця. Ідеально підходять широкі і невисокі шухляди. У них можна вкласти тканинні органайзери або пластикові перегородки, щоб речі не плуталися між собою. До речі, так само зручно розкладати шкарпетки, панчохи та колготи.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter