Захист меблів від домашніх улюбленців


Навіть ідеально виховані улюбленці, з дитинства привчені до дряпки і іграшок, іноді псують меблі. До цього потрібно бути готовим ще до того, як плануєте завести тварину. Але все-таки залишати ситуацію зовсім вже на самоплив теж не варто. Тому ділимося секретами, як захистити меблі від тварин.

Обробка дерева

Для дерев'яних меблів є спеціальні спреї та просочення, які відлякують тварин. Це особливо корисно, якщо собака або кішка гризе ніжки стільця чи дивана. Такі препарати безпечні і для дерева, і для улюбленця. Працюють вони, в основному, за рахунок запахів, які не відчутні для людини, але не подобаються тваринам. Але користуйтеся тільки професійними засобами із зоомагазину, адже це питання безпеки. Якщо хвилюєтеся за стан меблів, спочатку спробуйте на непомітному місці, щоб переконатися у відсутності плям і розводів.

Кігтеточки на меблі

Крім окремих кігтеточек та дряпок можна використовувати спеціальні накладки або просто обернути ніжки меблів сизалевою мотузкою. Це допоможе, якщо вихованець вже облюбував якесь місце і не хоче з ним розлучатися. Для залучення уваги можна використовувати котячу м'яту.

Захисна плівка і скотч

Як не дивно, меблі часто допомагає захистити спеціальна плівка або навіть звичайний скотч. Вона наклеюється на поверхню, на зразок підлокітників диванів. Котам не подобається точити кігті і торкатися такого матеріалу в цілому. Згодом, коли звичка зникне, плівку можна буде зняти. До речі, такі ж шматки плівки або скотча на столах і шафах допоможуть відучити вихованця туди застрибувати. Іноді для цієї мети досить будь-яких гладких матеріалів, що шурхотять. Наприклад, листа фольги.

Стійкі матеріали

Звичайно, оббивка, яка буде на 100% стійка до всіх пошкоджень – це фантастика, як би виробникам не хотілося зворотного. Але все-таки є тканини, які проживуть набагато довше і будуть виглядати набагато краще. Для оббивки м'яких меблів вибирайте замшу на тканій або нетканій основі, зносостійкий шеніл, щільний жаккард або гобелен чи флок з густим штучним ворсом.

Народні рецепти

Є кілька народних рецептів, які теж допоможуть відлякати тварину від улюблених місць. Найбезпечніші методи – це лимон і інші цитрусові, або свіжа м'ята. На відміну від людей, кішки і собаки переважно не переносять ці запахи. Тож іноді досить натерти місце цитрусовою шкіркою або листочком м'яти. Крім того, різкий і відштовхуючий запах у оцту і медичного спирту. Але ми не рекомендуємо цей метод. Все-таки це більш агресивні речовини і для тварини, і для людини, і для поверхні меблів. А від порад використовувати гострий перець взагалі рекомендуємо утриматися, тому що він може викликати алергію, опіки і подразнення слизової.

Ігри та увага

Звичайно, головною мірою із захисту квартири від руйнувань залишається достатня кількість уваги, якої потребує тварина. З улюбленцем потрібно побільше гуляти, грати, купувати йому спеціальні іграшки. Котам особливо потрібні кігтеточки, а собакам – м'які гумові іграшки для зубів.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter