Шафа-ліжко для смарт-квартир: за і проти


Спланувати маленький простір смарт-квартири, щоб він було зручним і функціональним, дуже складно. У справу йдуть всілякі хитрощі, трансформери і багатофункціональні меблі. У тому числі і шафи-ліжка, які складаються в компактну підйомну конструкцію. Їм віддають перевагу ті, кому життєво важливо повноцінне спальне місце, а не розкладний диван.

Види шаф-ліжок

У зібраному вигляді шафу-ліжко неможливо відрізнити від будь-якого вертикального шафи. Її навіть можна акуратно поєднати з купе. В розкладеному вигляді це повноцінне горизонтальне ліжко без диванних подушок і сегментів. До речі, такі моделі теж бувають різними: двоспальні, полуторні, дитячі.

Крім того, бувають горизонтальні і вертикальні шафи-ліжка. Горизонтальні розкладаються убік, і зі стіною стикається бічна сторона ліжка. Вертикальні розкладаються вниз і стикаються зі стіною узголів'ям. Вертикальні шафи-ліжка зручніше вписати в планування смарт-квартири, тому що вони набагато вужче. Але горизонтальні легше розкладати і можна не боятися, що воно все-таки впаде. Втім, з широкими двоспальними ліжками ця різниця мінімальна і майже не відчувається.

Підйомний механізм

Саме від підйомного механізму залежить зручність використання шафи-ліжка.

-Механічна конструкція дешевша, але вона більш громіздка і нею складніше користуватися.

-Модель на газових пружинах плавно піднімається і опускається, практична і довговічна. Але обійдеться набагато дорожче, і шафу потрібно обов'язково закривати на засувку.

-Шафа-ліжко на кручених пружинах – це універсальний і компромісний варіант. Можна регулювати силу, з якою розкладається спальне місце, але схема підходить тільки для невеликих ліжок.

Переваги шафи-ліжка

-Шафа-ліжко дозволяє ефективно використовувати простір і зберегти максимум місця днем.

-Не доведеться спати на дивані, тому що такий трансформер розкривається в повноцінне ліжко.

-Грамотно підібрана модель дуже стильно і сучасно виглядає в інтер'єрі смарт-квартири.

-Користуватися шафою-ліжком набагато зручніше, ніж здається. Її легко може розкласти навіть підліток.

-Надійна кріпильна система запобігає мимовільному розкладанню. А амортизатори забезпечують м'який і плавний спуск ліжка.

-Сучасні моделі дуже ергономічні і в них немає нічого зайвого.

-Шафа-ліжко ідеально вписується в сучасні і футуристичні інтер'єри.

Недоліки шафи-ліжка

-Купівля шафи-ліжка не найдешевше задоволення

-Найчастіше моделі доводиться проектувати за індивідуальним замовленням і вимірами.

-Хоча ліжко легко розкладається, з часом необхідність робити це постійно може втомити.

-Деяким людям необхідність насамперед вранці складати ліжко доставляє психологічний дискомфорт.

Міфи і реальність

Поки шафи-ліжка не дуже популярні, вони оточені безліччю домислів і стереотипів. Хтось боїться, що ліжко складеться з ним вночі під час сну. А хтось – що воно впаде на голову днем. Особливо турбуються люди з маленькою допитливою дитиною в сім'ї. Але насправді більшість таких побоювань у принципі неможливі технічно. А щоб повністю виключити ризики – просто обирайте перевірених і надійних виробників.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter