Розкладні дивани: плюси та мінуси


Як облаштувати спальне місце, щоб потім не пошкодувати? Що робити, якщо на повноцінне ліжко не вистачає місця? Чи підійде диван для спальні та чи потрібен розкладний диван у вітальні? Ми в інтернет-магазині «Скіф» спробували розібратися.

Для початку порівняємо переваги диванів і ліжок.

 • Ліжка завжди рівні, можна змінювати і перевертати матрац. А значить, легко варіювати ступінь жорсткості, сезонність та інші нюанси. Каркас ліжка міцніший, тому що в ньому немає зайвих механізмів. Завдяки стандартними розмірами легше підібрати і застелити постіль.

 • Дивани набагато компактніші, і в маленьких квартирах майже немає альтернатив. Особливо, якщо у вас одна кімната і для сну, і для життя. Вдень диван можна перетворити в гостьове або робоче місце. Зараз є багато різних складних механізмів на вибір. Постільну білизну можна заховати в короб разом з ковдрами і подушками. У дитячій кімнаті розкладний диван допомагає заощадити якомога більше місця для активних ігор.

А як щодо недоліків?

 • Ліжко не можна скласти або хоч якось зробити його компактнішим. На ньому незручно розміщувати гостей, і воно займає багато місця. У студіях і однокімнатних квартирах через ліжка майже неможливо пройти.

 • Дивани можуть бути нерівними, а на рівних складно змінити матрац. Розкладний механізм іноді виходить з ладу і його потрібно обслуговувати. Великий і важкий диван може бути складно складати.

Яким повинен бути диван в спальні?

Якщо ви вибираєте диван як спальне місце, потрібно врахувати деякі особливості.

 • Нерозкладні дивани категорично не підходять навіть для однієї людини. На них занадто мало місця і це шкідливо для спини.

 • Для постійного використання рекомендуємо вибирати дивани з ортопедичним матрацом.

 • Не варто ставити в спальню явно гостьові моделі, механізм розкладання яких не передбачає постійної експлуатації. Наприклад, якщо в розкладеному стані спальне місце складається з модулів або подушок, які явно відчуваються.

Який диван вибрати?

Якщо ви плануєте розкладати диван частіше, ніж раз на півроку, рекомендуємо звернути увагу на такі механізми:

 • Єврокнижка – найпростіший і популярний варіант, який розкладається буквально одним рухом. Спальне місце буде не дуже довгим, але широким. Для надто високих людей це може бути не дуже зручно.

 • «Дельфін» – механізм для кутових диванів. З-під сидіння висувається додатковий блок з матрацом і встик прилягає до основної частини.

 • Модифікація «дельфіна», коли виїжджає основне посадочне місце, а додатковий блок піднімається з-під нього – це «пума».

 • Пантограф – найсучасніша варіація еврокнижки на викатних роликах для зручності використання.

 • Для дитячих кімнат є спеціальні дитячі диванчики. Вони можуть бути розкладними чи ні, прямими або кутовими. Переважно вони пофарбовані в яскраві кольори, а механізм – найпростіший, спеціально для дитини. Це хороший бюджетний варіант, поки чадо не доросте до нормального дорослого ліжка.

У таких диванах немає або майже не відчуваються нерівності. Відсутні істотні перепади рівня між модулями і подушками. Вони не будуть провисати або прогинатися згодом.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter