Пружинні та безпружинні матраци. Різниця


Перед покупкою матраца насамперед вам потрібно буде визначитися, пружинний або безпружинний ви хочете. Чим вони відрізняються і який же краще в реальному житті? Ми в інтернет-магазині «Скіф» точно знаємо відповіді на ці питання!

Пружинні матраци зібрані з пружинних блоків різних типів – «боннель», «мульти боннель» та інші. Між собою вони відрізняються кількістю пружин і типом з'єднання. Чим більше пружин – тим краще розподіляється навантаження і тим вищі ортопедичні якості матраца. Безпружинні моделі наповнені сучасними формостойкими наповнювачами – латексом, піною, кокосовим волокном, тощо. 

Розглянемо докладніше!

Комфорт і ортопедичні якості

У безпружинних матраців немає каркаса, тож їх структура рівномірна по всій площі і навіть краї теж м'які. За рахунок того, що вони часто бувають більш жорсткі, вони підходять дітям, у яких постава ще формується і потребує підтримки. Сучасні наповнювачі, на кшталт натурального латексу, відмінно приймають форму тіла, але не продавлюються.

Пружинні моделі більш різноманітні за ортопедичними властивостям за рахунок наявності різних блоків. Вони часто м'якші, тож добре підходять дорослим, у яких вже сформована постава. Вони ж гарні для літніх людей, для яких важливий розподіл навантаження. До речі, є пружинні матраци з латексним шаром, які поєднують переваги обох варіантів.

Пил і волога

Питання гігієни так само важливе, як і зручність. У безпружинний матрац з латексом або піною пил не потрапляє в принципі, тому що в матеріалі немає порожнин, які б його накопичували. Більш того, мікропори латексу навіть не сполучаються між собою. Пил накопичується тільки під чохлом і в верхньому шарі, але його легко прибрати пилососом. Також наповнювач добре пропускає повітря і вологу. Всередині не розвиваються грибки, цвіль і мікроорганізми.

У пружинних блоках є порожнечі, і вони дійсно накопичують пил. Але це в більшій мірі стосується старих моделей, тому що нові переважно оснащені спеціальними захисними чохлами. Те ж саме стосується вологи. Раніше через неї дійсно іржавіли пружини, але зараз проблему вирішує все той же чохол, який заодно перешкоджає розвитку цвілі і кліщів.

То який же матрац вибрати?

Як ми вже сказали, новонародженим або дітям краще підходить безпружинний ортопедичний матрац з латексом або кокосовою койрою. Якщо ви віддаєте перевагу м'якому спальному місцю, зверніть увагу на незалежні пружинні блоки. Вони теж досить м'які, але, на відміну від залежних, краще розподіляють навантаження і підтримують хребет.

Для людей без проблем і травм оптимальні матраци середньої жорсткості – не настільки важливо, які саме. А ось при порушеннях дихальної або серцево-судинної системи варто знову звернути увагу на жорсткі безпружинні моделі.

А що щодо двоспальних моделей? Безпружинні матраци краще адаптуються під людину. Тому навіть якщо з двох сторін будуть лежати люди різної комплекції і з різними потребами, їм буде зручно. Пружинні матраци не можуть дати такий же ефект за рахунок рівня жорсткості. Але для пари зі схожими вподобаннями цього достатньо.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter