Поради по облаштуванню гардеробної кімнати


Якщо вам вдалося виділити в квартирі або будинку окрему кімнату під гардеробну – вітаємо, це справжня удача. Крім того, під неї можна переробити комору або просто відокремити простір у великій кімнаті. Але щоб гардеробна була дійсно функціональною і економила місце, її потрібно правильно облаштувати. Розповідаємо, як!

Планування і форма

Найбільш універсальна і практична гардеробна – звичайна прямокутна. Під неї найпростіше виділити місце, це хороший варіант для невеликих кімнат, а всі секції і полки зручно розташовуються уздовж стіни.

Більш функціональна, але в той же час велика – П-образна гардеробна. Це кращий вибір, щоб розмістити речі кількох людей і навіть цілої родини. Кожному можна виділити по окремій секції.

Кутові гардеробні відмінно вписуються в ніші, і це теж цілком зручний повсякденний варіант.

Наповнення гардеробної 

Раціональність використання гардеробної повністю залежить від її наповнення, тому до нього потрібно підійти вдумливо. Тут складно скласти загальні рекомендації, тому що у всіх різні цілі і завдання. Крім того, потрібно враховувати, чи зберігайте ви спортивне спорядження і чи потрібно заховати в гардеробну пилосос або прасувальну дошку.

Але є і кілька стандартних порад:

 • Оптимальна площа повинна бути більше 2-2,5 квадратів.

 • Якщо над штангою для довгого одягу є полиця, відстань між ними має бути хоча б 4-5 см, щоб вішаки можна було зручно знімати.

 • Глибина секції для верхнього одягу – від 50 см, а висота – від 150 см.

 • Штанги для коротких речей, на кшталт сорочок і блуз, можна встановити в два яруси, і значно заощадити простір.

 • Стандартна глибина полиць – від 40 см, а висота – 35-40 см. До речі, якщо гардеробна зовсім маленька, полиці – це більш раціональний варіант.

 • Широкі висувні ящики зручніше встановлювати ближче до підлоги. Крім того, радимо використовувати органайзери і роздільники, щоб упорядкувати речі.

 • Звичайно ж, ящики варто встановлювати тільки якщо вистачає місця, щоб вони нормально висувалися.

 • Традиційно секції для взуття розташовують знизу, а для головних уборів – зверху. Для аксесуарів, на кшталт капелюшків і краваток, є спеціальні вішаки.

 • Прохід повинен бути не менше 60 см, інакше буде незручно щось шукати.

 • Антресолі і верхні полиці гарні для зберігання сезонних речей. Їх можна скласти в коробки або в спеціальні кошики.

 • Рекомендуємо відразу обзавестися компактними сходами для зручного доступу до верхніх ярусів.

Додаткові функції

Якщо гардеробна досить простора, то обов'язково потрібно високе дзеркало на повний зріст з хорошим підсвічуванням. Не буде зайвим пуф або тумба для різних дрібниць. Для господарського інвентарю краще відокремити цілу секцію, щоб він не зберігався упереміш з речами. Якщо в гардеробній буде зберігатися косметика або прикраси, під це все теж потрібні окремі ящики, полиці, підставки, роздільники і органайзери.

 Звичайно ж, потрібно окремо продумати підсвічування, причому так, щоб було однаково добре видно всі речі. І в гардеробній обов'язково повинна бути вентиляція, щоб одяг не прів і не залежався.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter