Поради по догляду за дерев'яними меблями


Щоб дерев'яні меблі роками радували красою і якістю, за ними потрібно правильно доглядати. На щастя, тут немає нічого складного. Тим більше, ми зібрали найактуальніші і практичні поради спеціально для вас!

- Раз на кілька днів протирайте поверхні сухою м'якою ганчіркою. Підійдуть серветки з мікрофібри, замша або будь-яке досить м'яке ганчір'я. Для чистки кутів, різьблення й інших складних ділянок використовуйте м'яку щітку. Ніяких жорстких мочалок або абразивів! Цікавий секрет: витирати поверхню краще у напрямку малюнка.

Не ставте прямо на дерево гарячий посуд, тому що можуть залишитися сліди. Навіть якщо на ваших меблях не залишаються плями молочного кольору, якими покриваються деякі види лаку, матеріал все одно поступово деформується через температуру. З тієї ж причини не ставте дерев'яні меблі впритул до радіатора або інших опалювальних приладів, і не ставте на них техніку, яка гріється.

Бажано, щоб меблі не перебували під прямими сонячними променями. Якщо уникнути цього неможливо, подбайте про роллети або легкий тюль, щоб хоч трохи затінити гарнітур в найспекотніші години.

Уникайте механічних пошкоджень. Дерево дуже міцне, тому зламати його буде проблематично. Але на поверхні легко залишаються подряпини від гострих предметів. А на деяких м'яких сортах навіть вм'ятини, наприклад – від падіння важких предметів.

Перевіряйте фурнітуру і підтягуйте все металеві з'єднання хоча б раз на рік. Це компенсує незначні зміни деревини і заодно збереже в цілості й схоронності прилеглі ділянки.

Обробляйте дерево захисними складами. Зараз є багато спеціальних масел, воску і подібних засобів. Вони роблять колір яскравішим і насиченим, захищають від плям і зберігають акуратний зовнішній вигляд поверхні.

Використовуйте спеціальні засоби для чищення дерева. Не можна користуватися агресивною побутовою хімією, аміаком, розчинниками і силіконовими засобами.

Ніколи не ріжте прямо по дерев'яній поверхні без спеціальних дощок. Подряпини залишаться гарантовано. Особливо це стосується кухонних стільниць.

Якщо подряпини вже є, скористайтеся спеціальною мастикою. Вона замаскує сліди і захистить поверхню від подальших ушкоджень. Засіб можна підібрати під тип і колір деревини. Є й народні альтернативи, на кшталт ядер волоських горіхів.

Не мийте дерево водою і намагайтеся не поливати його рідиною ні в якому разі. Якщо щось вже розлилося, скоріше витирайте поверхню. Навіть вологостійкі гарнітури для ванної кімнати не люблять постійного контакту з водою. З тієї ж причини не варто ставити прямо на стіл банки і пляшки з холодильника, тому що конденсат стікає калюжею.

Чистити дерев'яні меблі парою не можна, тому що це та ж волога. Зате можна використовувати пилосос зі спеціальною м'якою насадкою.

Якщо потрібно прибрати з дерева віск від свічки, акуратно зніміть його гарячим ножем. Плями від кави і вина змиваються миючим для посуду, але потім потрібно обов'язково насухо витерти поверхню. До речі, деякі плями, що складно виводяться, варто потерти зрізом сирої картоплі.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter