Основні недоліки та переваги односторонніх матраців


Всі, хто хоч раз стикався з вибором матраца, знають, що вони бувають одно- і двосторонніми. Сьогодні ми в інтернет-магазині «Скіф» хочемо розповісти про особливості першої категорії – односторонніх матраців.

Односторонні матраци – матраци, у яких оснащена комфортним наповнювачем і придатна для сну тільки одна сторона, а друга – покрита міцним зносостійким матеріалом. Такі моделі випускають більшість виробників.

Односторонніми називаються матраци, у яких м'яке комфортне покриття є тільки з одного боку. Тобто тільки з одного боку на ньому можна спати. Причому це можуть бути як пружинні, так і безпружинні матраци. Його не потрібно перевертати, в залежності від сезону або в міру експлуатації. І в цьому криється його перша перевага, але в той же час і перший недолік. З одного боку, це менше важких побутових клопотів. З іншого, матрац буде швидше просідати.

Кому підійдуть односторонні матраци?

Більшість односторонніх матраців призначені для невисоких ліжок, хоча це, звичайно, не обов'язково. Це основний варіант для дітей, підлітків, а ще – в готелях, санаторіях і реабілітаційних центрах. Так робиться з міркувань практичності, а ще – економії. У більшості випадків односторонні матраци дешевші за двосторонні.

Головні переваги

Отже, як ви вже могли зрозуміти, головні переваги односторонніх матраців – компактність і зручність. Вони ергономічні, і їх простіше перевозити або зберігати в міру необхідності. Деякі моделі можуть бути всього близько 15 см в товщину, і при цьому мати відмінний ортопедичний ефект.

Більш того, вони теж бувають різного ступеня жорсткості і з різними анатомічними зонами. Рідше зустрічаються і преміум-моделі товщиною близько 40 см. І перевернути такий матрац самостійно було б вкрай складно. Поверх наповнювача завжди є міцний зносостійкий матеріал, який не пропускає вологу.

Вважається, що односторонні матраци гірше вентилюються. Але цього можна уникнути, якщо періодично міняти місцями голову і ноги. Зате якщо є якісь обмеження або вподобання по висоті, кращого варіанту не знайти.

Недоліки односторонніх матраців

Крім того, що односторонні матраци часто швидше зношуються, потрібно врахувати ще один недолік. Двосторонні моделі хороші тим, що можна вибрати сторони різної твердості або різної теплоти на зиму і літо. Це дозволяє коригувати спальне місце під свої нагальні побажання з мінімумом зусиль і часу. Односторонній матрац ніяк не годиться для такого завдання. Але це не означає, що двосторонній однозначно кращий. Це означає лише те, що важливо заздалегідь визначитися зі своїми пріоритетами і очікуваннями.

Односторонні матраци дійсно менш функціональні, навіть якщо мова йде про найсучасніші і якісні моделі. Але в той же час така додаткова функціональність потрібна далеко не всім, так що немає сенсу за неї переплачувати. Тим більше, що різниця в ціні буває більш ніж істотна.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter