Односторонні матраци: за і проти


Матраци класифікують за різними критеріями, і в тому числі – по функціональності різних сторін. Двосторонні моделі можна перевертати в залежності від сезону або в міру зносу. Односторонні можна використовувати тільки з одного боку, а другий завжди звернений до днища ліжка. Але в чому ж переваги такого варіанту?

  • Нижня сторона одностороннього матраца покрита спеціальним зносостійким матеріалом. Він більш довговічний, стійкий до механічних впливів і пошкоджень.

  • Не потрібно постійно перевертати матрац. Це не дуже зручно, а ще й важко. Особливо – якщо він двоспальний.

  • Односторонні матраци бувають набагато менші в товщину. Це важливо для двоярусних ліжок, ліжок-шаф, висувних моделей і просто ліжок з низькими спинками.

  • Односторонні матраци зазвичай істотно дешевші за двосторонні. А з урахуванням того, що багато хто в результаті не перевертає двосторонній матрац, а так само використовує його з одного боку – економія суттєва.

  • Більшість кращих ортопедичних матраців – односторонні. Крім того, можна використовувати різні наповнювачі, і перші інноваційні технології спочатку з'являються в такому форматі.

  • Зовні односторонні матраци виглядають краще двосторонніх, хоча б за рахунок компактності.

Особливості одностороннього матраца

Сучасні моделі часто оснащені фіксаторами, ремінцями та іншими кріпленнями. Це ідеальний вибір для ліжок-трансформерів, які можуть складатися або міняти положення. Навіть у випадку зі шафою-ліжком матрац буде триматися на своєму місці.

В якості наповнювача можна вибрати що завгодно:

  • Автономні пружинні блоки або блоки типу «боннель»;

  • Штучний або натуральний латекс;

  • Пінополіуретан;

  • Кокосове волокно і багато іншого.

Найчастіше в односторонньому матраці використовується пружинний блок і м'який наповнювач в кілька шарів. Це практично і порівняно недорого.

Раніше були поширені однобічні матраци з дерев'яною основою – майже повноцінна ліжко. Зараз з'явилося більше міцних синтетичних матеріалів, і наявність дерев'яних елементів стала зовсім необов'язковою. В реальності зовні двосторонні матраци все частіше відрізняються тільки товщиною.

Що ж вибрати?

Перевага двостороннього матраца в різній жорсткості за рахунок поєднання наповнювачів. У той же час, в односторонніх вибір тих самих наповнювачів істотно більший, так що можна відшукати варіант для себе.

В односторонньому матраці наповнювач завжди розподілений рівномірно і симетрично. Домогтися такого ж результату в двосторонньому неможливо через специфіку конструкції. Це може бути важливо для людей з підвищеною чутливістю або проблемною спиною.

Двосторонні матраци беззастережно більш універсальні і функціональні. Але вони важкі і громіздкі, а перевертати їх періодично потрібно обов'язково – хоча б щоб наповнювач не злежувався.

Ще один істотний нюанс актуальний для людей, які полюбляють спати на підлозі або поки не купили ліжко після переїзду чи ремонту. На підлогу краще класти тільки односторонній матрац з міцною підкладкою, тому що можна просто пошкодити його поверхню.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter