Недоліки меблів з МДФ та ДСП


Меблями з МДФ і ДСП вже нікого не здивуєш. Але про її реальні особливості досі знають не всі. Головна перевага – звичайно ж, низька ціна. Але що стоїть за нею?

І ДСП, і МДФ – це матеріали на основі дерева, але вони зроблені не з масиву, а зі стружок, тирси та інших відходів деревообробної промисловості. В основу додають хімічні присадки, які виконують роль сполучної речовини. Найчастіше це клей з формальдегідами. Зараз замість них іноді використовують більш екологічний природний лігнін, але поки це не найбюджетніша і не найпоширеніша технологія. Переважно, саме в складі і криється проблема.

Недоліки меблів з ДСП

Головний недолік деревних матеріалів такого типу – використання при виробництві формальдегідних смол. При нагріванні або підвищеній вологості ці смоли виділяються назовні, а вони небезпечні для зору, слизових оболонок, дихальної та нервової системи, та і організму в цілому.

Є державні стандарти, які регулюють максимально можливий вміст формальдегідних смол. За цим критерієм ДСП класифікують на кілька класів. Наприклад, Е1 – до 10 мг формальдегіду на 100 г ДСП і Е2 – до 30 г формальдегіду на 100 г ДСП. Використовувати клас Е2 для виробництва меблів в Україні заборонено, але деякі недобросовісні виробники це ігнорують.

Друга істотна проблема – місця кріплення. За рахунок того, що основа матеріалу – це дрібні частинки, вони можуть кришитися і тріскатися. Зазвичай це відбувається саме в місцях кріплення. А розібрати і зібрати конструкцію заново швидше за все буде просто неможливо.

ДСП дуже чутливі до вологи, тому що структура матеріалу дуже неоднорідна, і стружка охоче вбирає воду. Потім плити розбухають, деформуються і тріскаються. Проблему частково вирішує ламінування і закладення всіх крайок спеціальною стрічкою, але найменше пошкодження захисного покриття – і волога потрапить всередину.

Недоліки меблів з МДФ

Що стосується МДФ, цей матеріал міцніший, різноманітніший і екологічніший за ДСП. Тут значно менше сполучних речовин, і це безпечний матеріал. Він не вимагає особливого догляду, і деякі серії підходять навіть для вологих приміщень. Але в той же час він дорожчий, а до натурального дерева все ще не дотягує.

Меблі з МДФ чутливі до механічних пошкоджень. Проблема з фурнітурою і кріпленнями залишається все тією ж. А ще вони можуть деформуватися від тепла, якщо стоять біля радіатора або обігрівача. І навіть найкрасивіший МДФ все одно не зрівняється з природною текстурою.

Чи є альтернативи?

Незважаючи на популярність МДФ і ДСП, натуральне дерево все ще виграє у них практично за всіма пунктами. Воно дуже красиве за рахунок своєї природної фактури. Його легко обробляти і створювати цікаві форми і декор. При належному догляді добротні дерев'яні меблі служать не одному поколінню. І, що найголовніше, це повністю екологічний матеріал без формальдегідів і сумнівних синтетичних сполучних.

Єдиний істотний недолік дерев'яних меблів – це ціна. Але в нашому інтернет-магазині «Скіф» ви знайдете найвигідніші умови!

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter