Найпоширеніші матеріали для виробництва меблів


Різноманітність сучасного меблевого ринку дозволяє буквально ні в чому собі не відмовляти. Для виготовлення вже давно використовуються будь-які матеріали та їх поєднання, особливо зараз, коли мода тяжіє до креативу та еклектики. Розповідаємо про найпоширеніші варіанти, якими ви можете скористатися! 

- Дерево. Дерево – це беззастережна класика, і тут нема про що сперечатися. Дерев'яні меблі цінуються століттями, і до сих пір залишається найдорожчими і вишуканими. Вони дуже довговічні при правильному догляді. А тепер, завдяки новим технологіям обробки, ще й дуже різноманітні. Хочете – різьблені вензелі, хочете – скандинавський мінімалізм, а хочете – авторські вироби зі слябів, залиті епоксидною смолою. Меблі роблять як з традиційних, так і з цінних порід дерева. Причому у всіх сортів різні властивості, так що можна підібрати гарнітур хоч в спальню, хоч на кухню, хоч у ванну кімнату. До речі, саме дерев'яні меблі ви можете без зусиль придбати в нашому інтернет-магазині «Скіф».

МДФ. Суворо кажучи, МДФ – це пресований деревний пил. Абревіатура буквально розшифровується, як мілкодисперсна фракція, що цілком відображає суть матеріалу. МДФ – досить практичний і бюджетний замінник деревини для виготовлення каркасів, корпусних меблів і навіть фасадів. Плити легко обробляються і доступні в будь-яких дизайнах.

ДСП і ЛДСП. Це деревно-стружкові плити і їх ламіновані версії. Один із найбільш бюджетних матеріалів досить зручний в роботі, але поступається в довговічності і експлуатації. В якості сполучного використовується спеціальний клейовий склад. З ЛДСП теж роблять корпусні меблі, переважно – в бюджетному сегменті.

Фанера. Від МДФ і ДСП фанера відрізняється структурою. Це не пресована плита, а плита з тонких шарів шпону, які склеєні між собою. Для міцності шари розташовуються так, щоб їх волокна були перпендикулярні. Фанеру дуже легко обробляти і надавати їй потрібну форму.

Очерет, ротанг і лоза. Серед природних матеріалів це незаперечні лідери, після деревини. Плетені меблі дуже красиві, витончені і різноманітні, а ще – дуже легкі. Саме тому так часто оформляють садові і дачні меблі. Вартість варіюється в широких межах, в залежності від складності виробу.

Скло. Повністю скляні меблі зустрінеш вкрай рідко, і все одно там будуть як мінімум каркас, кріплення і фурнітура. Але скло повсюдно використовується для полиць, фасадів, стільниць і інших стильних прозорих конструкцій. Для виробництва меблів використовується загартоване скло, яке дуже складно пошкодити. А навіть якщо це вдасться – воно розсипається негострими безпечними уламками.

Пластик. Пластикові меблі привабливі в першу чергу своєю ціною і різноманітністю. Матеріал дуже податливий, і його можна відливати буквально в будь-яку форму. Крім того, його використовують в приміщенні і назовні. Основні нюанси – міцність і специфічний зовнішній вигляд.

Акрил. За своїми властивостями акрил – щось середнє між склом і пластиком, але він набагато міцніший. Його часто використовують для виготовлення футуристичних меблів і кухонних фасадів. Його легко формувати і згинати будь плавні лінії і переходи.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter