Найкращі види дерева для меблів


Дерев'яні меблі – дуже широке поняття. Її властивості, довговічність і зовнішній вигляд безпосередньо залежать від того, як сорт був обраний. І тут починаються нюанси. Наприклад, тверді породи дуже надійні, але їх важко обробляти. Під екзотику швидше за все знадобиться спеціальне шліфувальне обладнання. З легкими і недорогими сортами працювати незрівнянно простіше, але і готові меблі прослужать набагато менше.

До твердих порід відноситься, наприклад, клен, мербау і ті самі екзотичні види. До середніх – бук і дуб, а до м'яких – береза, вільха і сосна. Але крім щільності деревини ще потрібно враховувати її стійкість до вологи. Тверді сорти можуть бути дуже примхливі у вологих приміщеннях, зате м'який тік успішно використовують навіть в санвузлах.

Особливості різних сортів деревини

У кожної породи дерева є свої особливості і специфічні переваги. Наприклад:

  • Сосна м'яка і пластична. Її простіше пошкодити, але зате вона ідеально обробляється і підходить для меблів будь-якої конфігурації. Завдяки хвойним смолам, вона стійка до температурних перепадів, вологи, гниття і грибку. А ще зберігається тонкий хвойний аромат.

  • Дуб міцний і довговічний, легко тонується і фарбується, не розколюється і не схильний до викривлення. Крім ніжних жовтих є цікаві природні відтінки зеленого і сірого. Дуб можна свердлити і гнути, а ось наносити різьблення вже важко.

  • Модрина міцна і багата на корисні фітонциди, завдяки чому такі меблі сприяють формуванню здорового мікроклімату. У природі є багато ефектних відтінків модрини, які використовуються не тільки в меблевій промисловості, а й для оздоблення приміщень.

  • Горіх твердий, красивий і дуже стильний, особливо – його темні сорти. Їх рідко використовують для меблів повністю, але роблять розкішні декоративні елементи. Потрібно мати на увазі, що деревина горіха важка, хоча вона легко обробляється і підходить для різьблення.

  • Береза ​​відмінно підходить для обробки і фарбування. Її можна клеїти, протравлювати, тонувати, полірувати, експериментувати з фактурами. Структура деяких сортів беріз нагадує мармур. Але вона чутлива до мікроорганізмів.

  • Бук твердий, але досить пластичний, з цікавими рожевими і червоними відтінками. Він дуже добре гнеться, відбілюється, тонується і шліфується. Переважно бук використовують, як масив, набагато рідше – як шпон.

  • Вишня відноситься до елітних сортів, відрізняється благородним відтінком і ефектно темніє з часом. Вона ідеально поєднується з різьбленим декором і склом.

  • Клен рідко використовується для виготовлення меблів, тому що він занадто щільний і важкий. Хоча з нього роблять ефектний декоративний шпон.

  • Липа міцна і пластична, з гарним білим відтінком від природи. Вона погано забарвлюється, але піддається морильці. Липу обов'язково обробляють від грибка і шкідників.

  • Кедр хороший для вологих приміщень, включаючи навіть лазні і сауни. У нього невисока щільність, але зате він майже не боїться води і мікроорганізмів.

Не можна забувати і про текстуру. Якщо меблі передбачають виразну фактуру, потрібен дуб, ясен, горіх або сосна. Для ідеально гладкої поверхні підійде береза, липа, бук, клен і вишня. Нам в інтернет-магазині «Скіф» вдалося знайти золоту середину!

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter