Notice: Undefined property: stdClass::$paginator_total in /home/mebliski/mebliskif.com.ua/www/app/views/page_view.php on line 57

На чому ми сидимо. Види стільців


Кухня, їдальня, вітальня, офіс або кабінет, веранда – все це не обходиться без стільців. А ще ж є звичайні і барні табурети, офісні крісла, сталеві моделі – вибір майже безмежний. Спробуємо розібратися!

  • Класичні стільці зі зручною спинкою гарні на кухні і в їдальні. Вони можуть бути різної висоти і форми, з м'якою оббивкою або без, зі зручними підлокітниками. Найпростіше вибирати їх відразу разом зі стільницею – в одному стилі.

  • Складні і штабельований стільці гарні для маленьких кухонь. Їх можна зберігати на балконі або в коморі, чи скласти стопкою і діставати по необхідності. Це зручний варіант для розкладних, відкидних і висувних стільниць, які потрібні не на кожен день.

  • Табурети – це прості і компактні стільці без спинок. Їх плюс в тому, що їх легко можна засунути під стіл. Барні табурети відрізняються висотою і використовуються з барними стійками. Часто для зручності у них є підніжка.

  • Офісні крісла – це окрема категорія зі своїми вимогами до ергономіки і формам. Вони повинні бути регульованими і анатомічними, з різними допоміжними механізмами.

Каркаси для стільців

За технологією виготовлення каркаса є столярні, плетені, литі або штамповані, гнуті та точені стільці. А є моделі, які поєднують в собі відразу декілька технік. Головне, щоб матеріали не конфліктували між собою, і конструкція була стійкою.

  • Столярні – це найпростіші стільці з спинки з ніжками і передньої опори, які з'єднані боковими поперечинами.

  • Точені виточують на верстаті з брусів круглого перетину.

  • Для створення гнутих стільців деревина або фанера спочатку обробляється паром. Коли вона розм'якшиться, її можна формувати, а потім – висушити.

  • Штампування і лиття – це технології для металевих і пластикових каркасів.

Жорсткість сидінь

Всі сидіння стільців класифікують на жорсткі, напівм'які і м'які. Це залежить від наявності та типу оббивки. Жорсткі моделі – з дерев'яним, металевим, пластиковим або плетеним сидінням зовсім без настилу. На них можна покласти спеціальні подушки, які прив'язуються до спинки або ніжок.

У напівм'яких моделях використовується наповнювач, на зразок тонкого пінополіуретану. Товщина такого сидіння – близько 2-4 см. У ньому немає пружинних блоків. А ось в м'якому вони є, і товщина настилу збільшується до 3-5 см.

Матеріали для виготовлення стільців

Найчастіше зустрічаються два варіанти: стільці з металевим каркасом або дерев'яні. Перші – це або декоративні ковані, або різноманітні офісні моделі, або недорогі універсальні стільці з пластиковим сидінням.

Дерево – найбільш універсальний і традиційний матеріал. Воно екологічне, естетичне, завжди вписується в інтер'єр та створює відчуття тепла і затишку. Дерев'яні меблі використовуються і в класицизмі, і в більшості модних сучасних стилів – еко, мінімалізмі, контемпорарі та скандинавському.

Дерев'яні стільці можуть бути будь-яких розмірів, форм, конфігурацій і призначення. Сучасні технології обробки дозволяють забути про такі проблеми, як тріщини, чутливість до вологи або складний догляд. І раніше якісні дерев'яні меблі служили десятиліттями, а то й століттями, але вони були дійсно дорогим. Проте ті часи давно в минулому, і тепер вони доступні всім бажаючим! Можете переконатися в цьому, ознайомившись з нашим асортиментом в інтернет-магазині «Скіф»!

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter