Меблі в стилі High-Tech. Які вони?


Суть стилю High-Tech сповна відбивається в його назві – це високі технології. Течія стала популярною в 70-х роках разом з науковою фантастикою про світ майбутнього та про космічні подорожі. Саме так їх представляли письменники, художники і кінорежисери.

Не варто плутати хай-тек з мінімалізмом. Хоч у них є спільні риси, це різні тенденції. Головні характеристики хай-тека – технологічність, функціональність і сучасність, а вже потім – лаконічність. Стилістика High-Tech – це скоріше футуризм.

Особливості планування та інтер'єру

High-Tech передбачає вільне планування, відкритий об'єднаний простір, зонування і багато світла. Кольорова гамма може бути будь-якою, хоча переважно вона холодна. Це білий, сірий, сталевий і чорний, за бажанням – з жовтими, червоними, синіми і зеленими кольорами. Якщо використовуються принти – то яскраво виражені і однотипні, без квітів і вензелів.

Хай-теку властива виразна геометрія, прямі і ламані лінії, чіткі кути і стрімкість. Використовується скло, метал і хром, а фурнітура та інші функціональні елементи – нарочито підкреслені. Безглуздого декору практично немає. Побутова техніка не маскується і не ховається за фасадами меблів. Всі екрани і монітори виконують ще й естетичну функцію.

Скло і метал – головні зірки стилю High-Tech. Але це не означає, що для інших матеріалів немає місця. Особливо привабливі бетон і цегла з мінімальною обробкою або без неї. Пластик використовується в будь-якому вигляді – прозорий, кольоровий, матовий, гнучкий. Дерево і камінь можливі, але їх природна фактура не підкреслюється, а згладжується.

Як вибрати меблі в стилі хай-тек?

Меблі в стилі High-Tech завжди оригінальні і незвичайні. Тут зустрічаються складні форми і складна реалізація, щоб домогтися потрібної функціональності і атмосфери. При цьому її не надто багато, і вона візуально легка, так що не захаращує інтер'єр.

Потрібен глянець, гладкі блискучі поверхні і дзеркала. Активно використовується зональне підсвічування – і для зручності, і для декору. Підсвічують ніші, полички, шафи, все що завгодно. А от текстиль майже не застосовують. Максимум – функціональні ролети на вікна, але ніяких килимів біля ліжка, подушок на дивані і портьєр на вікні.

Навіть найбільш химерні і вигадливі меблі в дусі обстановки космічного корабля досить лаконічні. Немає зайвих деталей і секцій. Зате активно використовуються конструкції-трансформери, рухливі елементи і різні технічні нововведення.

Зіркою меблевого гарнітура стане барна стійка. Особливо, якщо вам потрібно зонувати простір і відокремити кухонну зону від вітальні. Вона може бути з підсвічуванням, скляною стільницею і металевими аксесуарами.

М'які меблі в стилі хай-тек

Здається, що хай-тек найменше в'яжеться з затишними диванами і кріслами. Але це не так – просто потрібно підбирати м'які меблі в тому ж дусі. Вони повинні бути компактними і ергономічними, функціональними і в той же час досить екстравагантними щодо класичних канонів. Можна використовувати модульні м'які куточки або вбудувати в диван техніку чи інші меблі.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter