Ліжко з шухлядами чи підйомним механізмом: що краще?


Питання складання білизни та постелі вирішує спеціальна білизняна ніша. З цієї точки зору є два основних вирішення питання – ліжко з шухлядами або з підйомним механізмом. Обидва варіанти гарні по-своєму. Розповідаємо більш детальну інформацію! 

Ліжко з висувними шухлядами

Шухляди знаходяться під основою ліжка, тому ніяк не впливають на його розмір і експлуатацію. По суті, це просто додаткові модулі, які займають вільний простір під каркасом. Місткість можна варіювати, в залежності від висоти ліжка. Під високою основою вистачить місця для повноцінного маленького комода.

Самі шухляди при цьому стають просто на підлогу, виїжджають на роликах або рухаються по напрямних. Але врахуйте, що ролики підходять тільки для зносостійкого покриття підлоги, на якому не залишаться вм'ятини і подряпини.

Головні переваги ліжка з висувними шухлядами:

-Простота конструкції;

-Можливість замінити окремі модулі;

-Ремонтопридатність;

-Ящики легко діставати чистити і провітрювати;

-Можливість варіювати кількість і наповнення шухляд;

-Зручне сортування речей;

-Місткість;

-Відсутність необхідності піднімати важке спальне місце з матрацом;

-Можливість дістати речі з ящика, якщо на ліжку хтось спить.

Залежно від розташування і глибини шухляд, біля ліжка обов'язково повинно залишатися місце, щоб їм було куди відкриватися. Тому, наприклад, модель з бічними ящиками з двох сторін не вийде поставити біля стіни. Перевага ж у тому, що конфігурацію шухляд можна вибирати самостійно – хоч торцеві.

Ліжко з підйомним механізмом

В такому випадку білизняна ніша знаходиться прямо під спальним місцем і може повністю збігатися з ним розміром. Так що в неї можна вмістити не тільки запасну постільну білизну, але і подушки з ковдрами. Це – головна перевага підйомного механізму.

Але тут є зворотна сторона: в такому коробі складніше зберігати дрібниці, тому що в ньому немає окремих модулів різного розміру. Так що якщо потрібно впорядкувати речі – доведеться доробляти або докуповувати окремий органайзер.

Головні переваги ліжка з підйомним механізмом:

-Місткість;

-Простота використання;

-Можливість установки біля стіни;

-Потрібно мінімум місця навколо ліжка;

-Різні підйомні механізми.

Щоб дістатися до такого білизняного ящика, потрібно підняти основну частину ліжка. Вона досить важка, особливо – з матрацом і постільною білизною. Завдання трохи спрощують різні фіксатори, але це все одно складно. Хоча підйомний механізм буває горизонтальним і вертикальним – в залежності від того, як стоїть ліжко.

Корисне придбання – спеціальні амортизатори. Розкладати такі ліжка набагато легше фізично. Процес плавний і безшумний, а сама конструкція дуже довговічна. Найкраще зарекомендував себе газовий механізм, хоча він дорожчий. Пружини дешевші, але можуть скрипіти і швидше ламаються. Ще є звичайні петлі, але вони не оснащені амортизаторами, так що вже майже не використовуються.

Головна проблема в тому, що дістатися до білизняного короба, якщо на ліжку хтось спить, не вийде. А ще такі моделі не підходять дітям – це важко і небезпечно. Зате не доведеться постійно нахилятися, щоб дістати ящик. І ті ж ящики не зможуть висувати допитливі малюки або домашні тварини.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter