Комфортний сон. Вибираємо ортопедичний матрац


Ортопедичний матрац – головна складова комфортного сну. А від нього, в свою чергу, залежить настрій, самопочуття, працездатність і здоров'я в цілому. Розберемося, на що звернути увагу при виборі!

Пружинні ортопедичні матраци

Пружинні матраци, всупереч стереотипу, аж ніяк не застаріли. Головне – вибирати сучасні конструкції. Є моделі з залежними блоками, коли всі пружини переплетені між собою. Вони дешевші, але неефективні, адже немає перерозподілу навантаження під різними частинами тіла.

А ось блоки незалежних пружин – один з кращих варіантів для ортопедичних матраців. Модулі не переплетені між собою і навіть заховані в окремі чохли-мішечки. За рахунок незалежності навантаження рівномірно розподіляється по всій поверхні і матрац відмінно підлаштовується під контури тіла. Характеристики визначає кількість пружин – від 200 до 1200 на квадратний метр.

Безпружинні ортопедичні матраци

Як очевидно з назви, в безпружинних матрацах немає пружинного блоку. У них використовуються різні наповнювачі з одного суцільного або декількох модулів. Тип наповнювача визначає його жорсткість, формостойкость і вміння відновлюватися.

  • Пінополіуретан витримує навантаження до 140 кг. Він помірно жорсткий і добре підходить для дітей, які активно ростуть і розвиваються. А також для людей з проблемами хребта.

  • Натуральний латекс м'який і пружний. Він ідеально повторює контури тіла за рахунок пористої структури. Такий матрац перерозподіляє навантаження на різні частини тіла. Саме тому латекс вважається найкращим вибором. До речі, штучний аналог майже не поступається натуральному, зате коштувати швидше за все буде дешевше.

  • Кокосове волокно – екологічний провітрюваний матеріал для матраців підвищеної жорсткості. Наповнювач не вбирає вологу, відрізняється високою міцністю і пружністю.

Водяні і повітряні ортопедичні матраци

Водяні і повітряні матраци розробляли для військових і лікарень. Вони компактні, їх можна перевозити і легко використовувати прямо на місці. Але за рахунок хорошого ортопедичного ефекту такі матраци швидко оцінили на ринку. Деякий час вони навіть були в моді, але все ж не змогли витіснити класичні пружинні і безпружинні. Проблема в специфіці використання. Водяні занадто важкі, і з часом воду потрібно міняти. Повітряні потрібно підтримувати спеціальним компресором, а він занадто гучний для домашньої спальні.

Верхній шар ортопедичного матраца

Крім основного наповнювача враховуйте, з чого зроблений верхній шар. Від нього залежить, наскільки матрац буде м'яким і зручним.

  • Бавовна виключно екологічна і відмінно пропускає повітря. У будь-яку пору року і при будь-якій температурі вона підтримує здоровий мікроклімат.

  • Войлок робить матрац міцнішим і довговічнішим. Він може бути вовняним або синтетичним.

  • Піна з ефектом пам'яті добре повторює вигини тіла завдяки пористій структурі. При контакті з тілом матеріал стає еластичнішим за рахунок впливу температури.

  • Кокос або латекс – універсальні матеріали по співвідношенню міцності, пружності і формостійкості.

Вже визначилися, який матрац вам потрібен? А може пора повністю оновити ліжко? Не проблема! У каталозі інтернет-магазину «Скіф» ви знайдете все, що потрібно!

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter