Якою має бути шафа-купе в спальні


Інтер'єрна мода продовжує тяжіти до мінімалізму і звільнення простору від зайвих меблів. Саме тому такими популярними залишаються місткі шафи-купе, де все необхідне знаходиться за одними дверцятами. В тому числі, це хороший варіант для спальні, якщо не хочеться захаращувати її нескінченними тумбами і комодами. Розповідаємо, на що звернути увагу при виборі такої шафи.

Види конструкції

Є кілька основних типів шаф-купе:

  • Корпусна – це повноцінна самостійна шафа з усіма стінами, дном і стелею. Вона може займати обмежене місце або точно так же тягнутися уздовж стіни. Основний недолік – вища ціна.

  • Вбудовувані шафи дешевші, тому що скорочується витрата на матеріали. Але в той же час їх складніше монтувати, тому що замість частини стін, підлоги або стелі використовуються стіни, підлога або стелю кімнати. Крім того, така установка буває важкою при наявності істотних нерівностей.

  • Кутові шафи-купе допомагають заощадити місце і використовувати той кут, який завжди стоїть без діла. Найчастіше кутові шафи корпусні. І тут потрібно ретельно спланувати наповнення.

  • Окремим різновидом вбудованих шаф-купе можна назвати моделі, які вписані в ніші. Хороший варіант, якщо у спальні нестандартне планування. Так можна перетворити шафу в повноцінну міні-гардеробну.

Матеріали

Шафи-купе рідко роблять з масиву дерева, тому що його складніше обробляти. Найчастіше використовується МДФ або ламіновані ДВП. З таких матеріалів можна вирізати навіть округлі форми для кутових радіальних шаф. Але ламіноване покриття обов'язково потрібне для довговічності і зносостійкості.

Окрему увагу приділіть оформленню фасадів. Для спальні відмінно підходять дзеркальні поверхні, які відбивають світло і візуально розширюють простір. Крім того, добре виглядає загартоване скло з візерунками або без. Дзеркальна або скляна поверхня може бути суцільною, або нібито обрамленою в профіль. Цікавий варіант – складальні фасади, які розбиті на декілька прямокутників.

Планування

При виборі планування шафи-купе в спальню потрібно врахувати, що в ній буде зберігатися. Наприклад, чи потрібні секції для постільної білизни і запасних спальних речей. Чи буде в шафі зберігатися побутова техніка, сушарка або прасувальна дошка, і подібні нюанси.

Можна зробити окремі секції для косметики, причому навіть з маленьким вбудованим туалетним столиком. До речі, в дверцята шаф-купе зараз модно вбудовувати телевізор. Також знадобиться відділення для білизни, і її бажано зберігати окремо від інших речей. Для порядку використовуйте різні органайзери.

Стандартна глибина шафи-купе в спальню – 45 або 60 см, в залежності від наявності вільного місця. Ширина висувних ящиків обов'язково повинна бути трохи меншою від ширини дверей. Висота тримачів для вішаків залежить від того, які саме речі будуть там зберігатися. Якщо потрібно розмістити в спальні навіть верхній одяг, радимо користуватися спеціальними чохлами.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter