Як вибрати ліжко для дитини до 3-х років


Батьки малюків завжди стурбовані тим, як забезпечити своє чадо всім кращим. Адже з'являється так багато складнощів і нюансів, які були б неважливі для дорослої людини. Ми в інтернет-магазині «Скіф» хотіли б полегшити непросте завдання, і вже готові поділитися тонкощами вибору ліжка для дитини до 3-х років.

Почнемо з того, що спальне місце повинно відповідати таким базовим критеріям:

-Безпечні та екологічно чисті матеріали;

-Міцність і надійність конструкції;

-Достатня жорсткість;

-Гарна циркуляція повітря.

Найпопулярніші матеріали для виготовлення дитячого ліжка – це дерево, ДСП і МДФ. Рідше зустрічаються металеві конструкції. У кожного рішення є свої переваги. Наприклад, ДСП обходиться найдешевше, але цей матеріал недостатньо міцний і екологічний. МДФ за характеристиками кращий за ДСП, але коштує дорожче, і все ще поступається натуральній деревині. Звісно, саме дерево кращий варіант для дитини. Хіба може бути більш екологічний матеріал? Важлива тільки якісна обробка, щоб на каркасі не було ні найменшої шорсткості.

Моделі дитячих ліжок

Крім матеріалу потрібно визначитися з моделлю. І навіть для малюків до 3-х років є різні варіанти.

-Класичне дитяче ліжко – найпростіша і звична конструкція. Для зручності їх роблять з регульованою висотою дна, ящиками та іншими додатковими деталями. Стандартні розміри звичайного ліжка – 60х120 або 70х140 см. Матрац оточують стінки-решітки, і одна з них зазвичай опускається. Зустрічаються моделі з маятниковим механізмом для розгойдування.

-Трансформери хороші тим, що ростуть разом з малюком. Таке ліжко розсується, доповнюється знімним сегментом, і таким чином стає більшим по мірі необхідності. Трансформери дорожче, але їх можна довше не міняти.

-Колиска – це варіант для найменших. Він підійде для новонароджених, але будьте готові купити нове ліжко приблизно через півроку. Зате в колисці дуже зручно качати немовлят, та й сама вона досить легка і компактна. Дітям теж подобається, тому що в обмеженому тісному просторі вони поки відчувають себе в більшій безпеці. Крім того, колиску можна приставити до батьківського ліжка, і переставляти у міру необхідності. Для цього навіть є моделі зі знімним бортом.

Для дітей старшого віку з'являється ще більше цікавих варіантів. Наприклад, ліжко-горище або двох'ярусне ліжко, які так люблять діти. Але вони мало підходять малюкам до 3-х років.

На що звернути увагу при виборі?

Головне, щоб дитині було зручно в ліжку. Важливо, щоб йому нічого не заважало, нічого нікуди не провалювалося, та не було щілин, в яких може застрягти палець або рука. Положення тіла повинно бути максимально природним, а матрац – досить жорстким, тому що хребет ще не до кінця зміцнів і сформувався.

 Маленьким дітям до 3-х років обов'язково потрібне ліжко з бортиками. Малюки сплять неспокійно, багато крутяться, а ще – дуже допитливі. Поступово діти вже навчаються сидіти і вставати, а значить – можуть легко випасти з ліжка. Так що бортики потрібні обов'язково, причому досить високі.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter