Як приховати подряпини на дерев'яних меблях


Подряпини на дереві – це дуже неприємно, і вони миттєво псують естетичний зовнішній вигляд. Але насправді в більшості випадків від них легко позбутися. І ми в інтернет-магазині «Скіф» точно знаємо, як!

Волоський горіх

Найпростіший і популярний народний рецепт для дрібних подряпин. Потрібно взяти ядро ​​волоського горіха і добре натерти проблемне місце, а потім прибрати блиск м'якою тканиною. Звісно, цей метод не допоможе з серйозними відколами і нерівностями.

Меблеві штрихи і маркери

Це звичайний маркер або тюбик з пензликом, який нагадує лак для нігтів. Їм можна просто замазати пошкодження поверх, а потім обережно зняти залишки пластиковою карткою. Після цього залишається тільки відполірувати поверхню м'якою ганчіркою. Найбільша складність – підібрати відповідний відтінок. Але якщо подряпина маленька, то і це не проблема. До речі, якщо пошкодження велике, краще покрити його потім зверху відповідним глянцевим або матовим лаком.

Меблевий віск

Є дуже багато варіантів і забарвлень воску, причому він може бути м'яким або твердим. Твердий більш довговічний і практичний, а з м'яким легше і зручніше працювати. М'який віск потрібно тільки розігріти в руці, нанести на пошкоджену ділянку, зняти зайве і заполірувати. А щоб прибрати дрібні потертості, його відразу наносять на ганчірку і втирають круговими рухами.

Зате за допомогою твердого воску можна приховати навіть великі відколи. Його потрібно плавити за допомогою свічки, запальнички або паяльника, а далі принцип залишається той же. Якщо немає потрібного відтінку, можна настругати і змішати кілька. Фактуру на великих дефектах домальовують за допомогою фломастера. 

Шпаклівка

Для дерева підходить акрилова або акрилатна шпаклівка. Для дрібних подряпин вона ні до чого, але якщо потрібно приховати серйозні дефекти або вм'ятини – це ваш вибір. Для нанесення використовуйте м'який пластиковий або гумовий шпатель. Після висихання поверхня шліфується дрібною наждачкою і ганчіркою, і покривається лаком. Також не варто використовувати шпаклівку на стільницях і активно використовуваних поверхнях – це неефективно і недовговічно. Рідкісний виняток становлять шпаклівки на поліефірній і нітроефірній основі.

Морилка

Це хороший вибір, якщо потрібно освіжити затерту поверхню в дрібних подряпинах в цілому. На відміну від фарби і емалі, морилка не дає суцільний колір, а проникає в структуру дерева. Тому вона добре і природно виглядає, якщо правильно підібрати відтінок.

Меблева кромка

Якщо відколи й подряпини з'явилися на старій кромці, її насправді легко замінити. Спочатку потрібно прогріти стару праскою через вологу тканину, а потім видалити. Зріз шліфують і заклеюють нової кромкою. Результат виглядає набагато свіжіше і охайніше, ніж замазка таких дефектів.

ПВА

Клей ПВА не допоможе з подряпинами, але допоможе зміцнити тріщини на будь-яких волокнистих матеріалах. Для цього потрібен шприц з тонким носиком. Клей наноситься строго вглиб, щоб на поверхні не було горбів. Якщо мова йде про стружкові плити, після цього їх потрібно стягнути якомога щільніше до висихання. ПВА добре проникає в структуру матеріалу, тому нічого не розбухає і не залишається горбів. А слід зверху можна закрити одним з методів вище.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter