Як правильно зонувати простір


Зонування простору – один з найпопулярніших інтер'єрних прийомів вже кілька років. Особливо це актуально в маленьких квартирах, де потрібна функціональність, але в той же час важливо зберегти цінні квадратні метри. Ми розібралися в тонкощах і особливостях правильного зонування, і готові поділитися.

Барна стійка

Найпопулярніший прийом – об'єднання кухні і вітальні. Це дуже зручно, якщо можна знести стіну, якщо таке планування було спочатку, або якщо в просторій кухні вистачить місця для зони відпочинку. Але головне обов'язково відокремити робочу зону. Для цього використовуються різні оздоблювальні матеріали. Дуже зручно обмежити робочий трикутник барною стійкою, яку можна використовувати замість обіднього столу. Але для великої родини або для тих, хто просто часто і багато готує, такий варіант буде не найзручнішим.

Диван

Установка диванів строго уздовж стіни давно вже пішла в минуле, і тепер це відмінний інструмент для відділення зони відпочинку. Але важливо вибирати досить компактний диван, без громіздких підлокітників і спинки, щоб він не займав дуже багато місця. Його можна поставити навпроти телевізора, простелити вниз маленький килимок і встановити журнальний стіл.

Стелажі

Розмежувати невелике приміщення або відокремити робочу зону допоможуть відкриті двосторонні стелажі. Рекомендуємо вибирати легкі і компактні конструкції, які не виглядають занадто масивно самі по собі. На полиці можна буде розкласти різні підручні дрібниці, книги, колекцію або поставити улюблені вазони. Щоб в стелажі завжди був порядок, зараз існує багато коробів, кошиків і органайзерів на будь-який смак. Відкритий стелаж зручний ще й тим, що не перекриває сонячне світло. Але, звичайно ж, для цього потрібно його не сильно заставляти.

Ніші і подіуми

Різниця висоти – ще один відмінний спосіб візуально розділити кімнату на зони. Наприклад, підняти на кілька сантиметрів зону з ліжком або диваном. А в ніші можна облаштувати невеликий робочий куточок або поставити крісло з торшером для читання.

Перегородки

Перегородки всіх форм і видів – кращий вибір, якщо потрібно повністю розділити зони. Наприклад, відокремити спальне місце від зони відпочинку або позначити робоче місце. Перегородок є дуже багато – від скляних і плетених до гіпсокартонних, від стаціонарних до складних або рейкових. Важливо, щоб вона не була занадто громіздкою і не займала ще більше місця.

Фітостіна

Ефектна і корисна заміна перегородок і стелажів – зелена стіна з витких рослин. Таким чином можна декорувати звичайну стіну або зробити мобільну перегородку. Сучасні моделі оснащені підсвічуванням і системою автоматичного поливу. З недоліків тільки складність виготовлення. І потрібно враховувати, що живим рослинам завжди потрібно правильне освітлення, і у різних видів ці потреби різні. Інакше красивий декоративний елемент може перетворитися на сухостій. Крім того, для великих фітостін може знадобитися підключення до електромережі та водопроводу. Але є спрощений варіант – озеленення декоративним мохом, який вимагає куди менше догляду, ніж рослини.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter