Як облаштувати зону для телевізора в спальні


Хтось вважає, що для телевізора не місце в спальні. А хтось не може заснути без фільму на ніч або звичного шумового фону. Ми не будемо з'ясовувати, хто правий, адже у кожного свої вподобання і уявлення про комфорт. Але ми розповімо, як правильно облаштувати зону для телевізора в спальні.

Розташування екрана

Якщо ви дивитеся телевізор тільки сидячи або в крайньому випадку напівлежачи на спинці ліжка, розташовуйте екран на рівні очей. Це тільки здається, що чим вище – тим зручніше. Насправді так ви постійно будете задирати голову і напружувати очі. Згодом це точно не сподобається хребту. Високе розміщення телевізора на кронштейнах підійде тим, хто дивиться його лежачи. Але і тоді вбирайте кріплення з регулюванням рівня нахилу.

Вибір місця

Насамперед не можна ставити телевізор перед вікном. По-перше, він може перегріватися від сонця. А по-друге, екран буде сильно блікувати, і дивитися його буде просто неможливо. А ось простінок між вікнами може стати цілком функціональним варіантом. Крім того, можна вибрати вільний кут, щоб він не простоював без діла. Це хороший спосіб оптимізувати простір. А розміщення в ніші дозволяє створити гармонійну і цілісну композицію.

Телевізор на стелі – це скоріше виняток, ніж поширене рішення. Але такий хід дозволяє поглянути на звичний дизайн спальні під новим кутом. Варто звернути на нього увагу, якщо не вистачає місця. Крім того, телевізор можна вбудувати в перегородку для зонування простору, але це частіше стосується просторих спалень або об'єднаних багатофункціональних кімнат.

Телевізор в інтер'єрі спальні

Класичне рішення – повісити плоский екран на стіну. Це беззаперечно кращий вибір для невеликої спальні. А ось якщо місця достатньо, можна обіграти зону якось цікавіше. Наприклад, використовувати тумбу, поєднану зі стелажами. Або зробити гіпсокартонну нішу з підсвічуванням. Дуже добре виглядає контрастне оформлення стіни іншим кольором або фотошпалерами. Можна використовувати різні види обшивки, і заодно сховати під нею проводку.

Телевізор і шафа-купе

Ще один практичний і багатофункціональний варіант – телевізор, вбудований в дверцята шафи-купе. Його складніше і дорожче реалізувати, ніж просто змонтувати кронштейн. Але в результаті це суттєво економить місце і дозволяє ефективно об'єднати зону для телевізора із зоною для зберігання речей. Але такі меблі варто робити на замовлення.

Висувна панель

Ще один оригінальний варіант – прихована висувна панель. Такий екран теж вбудовується в шафу або в тумбочку, і виїжджає на дистанційному управлінні. Головна перевага в тому, що можна не порушувати стилістику інтер'єру. Це особливо актуально для класичних стилів, в які складно вписати сучасну техніку.

Вибір телевізора

Незважаючи на те, що всі сучасні екрани схожі, краще вибирати його під конкретний готовий дизайн. Майте на увазі, що чим більша діагональ, тим далі повинен бути екран від очей, щоб він не шкодив зору. І обов'язково враховуйте розташування і віддаленість розеток, щоб уникнути подовжувачів і відкритих проводів.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter