Диван або ліжко для сну? Всі за і проти


Складна дилема, з якою рано чи пізно стикається буквально кожен – що вибрати для сну: диван або ліжко. Ми в інтернет-магазині «Скіф» вивчили всі за і проти, і готові ділитися інформацією.

Насамперед визначтеся з місцем. Якщо це вітальня, і вам потрібно запасне спальне місце – то, звичайно, вибирайте диван. А ось ліжко з хорошим каркасом і якісним матрацом – це меблі для спальні. Якщо ж мова йде про однокімнатну квартиру, доведеться шукати компроміс. Найчастіше ліжка не розраховані на комфорт сидячої людини. Тому, можливо, в такому випадку краще звернути увагу на дивани, які розкладаються з повноцінним матрацом.

З першого пункту закономірно випливає другий. Це розмір кімнати, де будуть стояти меблі. Двоспальні ліжка досить масивні, тому можуть просто не поміститися в маленькій кімнаті, якщо потрібно залишити місце для інших меблів. Саме з цієї причини коли кімната призначена ще й для інших справ, диван раціональніший. Те ж саме актуально, якщо кімната просто вузька і витягнута. У ній не вистачить місця для просторого каркаса, ще й з проходом. А ось диван з коробом стане ще і додатковим місцем для зберігання речей або спального приладдя.

Переваги та недоліки диванів

Сучасні складні дивани набагато зручніші за своїх старих попередників. Вони різноманітні по дизайнам, формам і механізму розкладання. Можна підібрати модель під будь-яке планування й інтер'єр. А вдень ​​такий диван перетворюється на зручне місце для відпочинку.

Диван можна використовувати для зонування простору або поставити в кутку чи уздовж стіни. Він швидко складається і звільняє місце. В ящику можна зберігати спальне приладдя і сезонні речі. Крім того, диван можна встановити навіть на кухні.

Явний недолік в тому, що навіть найкращий диван все-таки не зрівняється з ліжком з ортопедичним матрацом, тому що поверхня для сну не настільки рівна. Другий мінус – в необхідності постійно його складати і розкладати, а це буває важко. Ще в дивані більше функціональних вузлів, які можуть виходити з ладу або скрипіти.

Переваги та недоліки ліжка

Ліжко – це беззаперечно найзручніше спальне місце. Воно може бути будь-якого розміру, різної форми і конфігурації, з тумбами, ящиками, подіумом – з чим завгодно. Її не потрібно постійно складати, і постійно перестилати постільну білизну. Можна вибрати будь-який матрац, і з рештою це вклад в здоров'я вашого хребта.

Істотний мінус ліжка всього один – місце, яке воно займає. Другим аспектом можна назвати його обмежену функціональність, так що при виборі доведеться спочатку розставити власні пріоритети.

 Що ж вибрати?

Звичайно, ліжко з якісним матрацом корисніше для здорового сну. У той же час диван функціональніший, і це порятунок для маленьких кімнат і квартир. Диван можна використовувати для зонування або як запасне спальне місце. Ліжко призначене для окремої спальні. Так що в підсумку обидва варіанти в чомусь хороші, а в чомусь доставляють клопоти. Тому спочатку подумайте, чого саме ви чекаєте від цих меблів і як будете їх використовувати.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter