Двоярусні ліжка: які їх переваги


Якщо в дитячій кімнаті не вистачає місця, двоярусні ліжка стають справжнім порятунком. Але і у них теж є свої особливості, так що в реальному житті куди більше варіантів, ніж здається на перший погляд.

Наприклад, двоярусні ліжка відрізняються розташуванням спальних місць:

  • Перпендикулярно – хрест-навхрест. І тоді знизу у вільний простір поміститься тумба, столик або маленька шафа.

  • Паралельно – одне ліжко знаходиться над іншим, але частіше за все з невеликим зсувом для сходів.

  • Висувний ярус – коли нижнє спальне місце висувається з-під верхнього. Днем його можна прибрати, щоб воно не займало місце.

До речі, сходи між ярусами теж бувають різні – стаціонарні, висувні або приставні. Дуже зручні сходи у вигляді ящиків, в яких можна зберігати різні дрібниці. Головне, щоб драбина не ковзала, не зсувалася, а в проміжках між сходинками не повинна застрявати нога.

Переваги двоярусних ліжок

Головна перевага двох'ярусного ліжка – це економія місця. Тому зараз їх масово встановлюють навіть у хостелах та гуртожитках. Якщо не вистачає приватності – можна відгородити нижнє спальне місце шторкою або тонкою перегородкою.

Дітей найчастіше радують двоярусні ліжка, тому що це щось нове і цікаве, як в кіно. Поки дорослі турбуються, що комусь не сподобається ночувати зверху, діти влаштовують справжні змагання за право «піднятися» на дах.

Купівля двох'ярусного ліжка – хороша економія. Якщо вам не потрібно робити модель за індивідуальним замовленням, готові меблі обійдуться трохи дорожче за звичайне ліжко. Тільки ось спальних місць тут два.

Якщо ви турбуєтеся, що дитина впаде вночі, зараз роблять верхні спальні місця з невеликим порогом або поручнем. Його ж можна змайструвати самостійно, якщо ліжко вже куплене. Досить невеликої поперечини, як роблять в сучасних поїздах. Оптимальна висота – близько 30 см над рівнем матраца.

Двох'ярусне ліжко з меблевим гарнітуром

Якщо в сім'ї одна дитина, але місця не вистачає все одно – є інша модифікація двох'ярусного ліжка. Спальне місце тут одне, зверху. А знизу знаходиться шафа, полиці, письмовий стіл, диван, ігрова зона, куточок для творчості – що завгодно. До речі, такі ж ліжка іноді встановлюють в смарт-квартирах і в апартаментах для здачі в оренду.

Ще один цікавий варіант – диван, що розкладається. Він розміщується замість першого ярусу знизу і розкладається в міру необхідності. Наприклад, якщо на ніч несподівано залишилися гості. Також це добре для випадків, коли дитина живе в одній кімнаті з батьками і потрібно організувати спальні місця для всієї родини. Рідше зустрічається планування навпаки – коли батьківське ліжко зверху, а знизу – дитячий куточок.

Вибір двох'ярусного ліжка

До двоярусних ліжок пред'являються особливі вимоги з точки зору безпеки. Воно повинно бути міцним і стійким, відповідати стандартам і мати всі сертифікати.

Перевірте, що комплектуючі та кріплення залишаються надійними, навіть якщо похитати ліжко. Від того, що діти будуть по ньому лазити, воно не повинна завалюватися і деформуватися. Також краще уникати гострих кутів і будь-яких деталей, що випирають. Особливо – болтів та інших кріплень, через які можна сильно поранитися.

 

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter