Чим покривають меблі з дерева


Для міцності, довговічності і стійкості до зовнішніх впливів дерев'яні вироби завжди чимось покривають. Звичайно, в нашому інтернет-магазині «Скіф» ви знайдете вже повністю готові меблі. Але ми все одно розповімо, які засоби використовуються і що вони дають!

Сучасні покриття дозволяють тонувати деревину, створити глянсовий або напівматовий ефект, підкреслити матову фактуру. На оброблених меблях не залишаються сліди від чашок і не плями від звичайної води. Текстура деревини стає ще більш виразною. Крім того, можна імітувати інші сорти та істотно заощадити.

Лак для покриття меблів

Порівняно з олією, лак дає більше блиску, гладкості та ефекту ковзкої поверхні. Він ідеальний для глянцевого покриття, але при цьому створює на поверхні більш товстий шар. За рахунок цього лакове покриття забезпечує захист зовні. А за рахунок складу його не рекомендується використовувати для поверхонь, які можуть контактувати з їжею. 

З одного боку, лакове покриття міцніше, але з тієї ж причини і більш вразливе. На лаку куди більше помітні подряпини. У той же час його простіше відремонтувати, тому в агресивному середовищі частіше використовують саме його. Це складно зробити самостійно, бо потрібно шліфувати, полірувати і фарбувати заново. Але зате це можливо, легко і швидко, коли є інструменти і досвід.

На лаку не залишаються сліди від алкогольних напоїв, води і навіть окропу. Його взагалі легко мити. Тому часто можна зустріти лаковані барні стійки. Але не можна чистити таке покриття агресивною побутовою хімією, розчинниками, хлоровмістними засобами.

Олія для покриття меблів

Деревина, покрита олією, виглядає більш природно і краще зберігає фактуру. Це відбувається тому, що олія сильніше просочується вглиб і не створює таку плівку, як лак. За рахунок цього масляне покриття захищає деревину зсередини. Дрібні потертості майже не видно. Якщо потрібно, поверхню легко відновити самостійно. Потрібно тільки обробити її безбарвною олією або воском. Але це не дуже ефективно для серйозних дефектів.

Сучасні натуральні олії з воском за міцністю не поступаються лакованим засобам. Використовуються різні рослинні масла і безпечні пігменти. Трохи домішок забезпечують простоту нанесення і твердість, але все одно склад виходить повністю натуральним. Тому на такій поверхні, на відміну від лакованої, можна безпечно готувати. Часто олією покривають стільниці, робочі поверхні і підвіконня.

Тонування деревини

Світлі породи дерева, на кшталт соснового масиву, легко можна тонувати під будь-який інтер'єр. По суті, тонування – це спеціальне просочення, яке не впливає на структуру і властивості деревини. Матеріал продовжує дихати.

Тонування використовують не тільки для радикального фарбування в інший відтінок, але і просто щоб вирівняти неоднорідний відтінок виробу. Можна використовувати незвичайні тони, на зразок червоного або зеленого, приховати дрібні дефекти або імітувати цінні породи.

Фарбування деревини

Фарбування частіше потрібне для радикальної зміни відтінку. Фарба щільніша за тонування і лягає поверхневим шаром під лак. Вона куди менше вбирається в структуру дерева, так що може трохи згладити його рельєф.

Зазвичай для дерева використовуються алкідні і уретан-алкідні фарби. Перші рівніше наносяться, а другі краще підходять для поверхонь, які вже були пофарбовані. Акрил частіше застосовують для декорування, ніж для рівномірної зміни кольору. Ще є яскраві емалі, які дозволяють отримати будь-який відтінок, але зовсім перекривають структуру деревини. Найкраще підходять поліуретанові емалі.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter