Чому скрипить диван і як це виправити


Чому скрипить диван і чи потрібно через це відразу ж купувати новий? Ми в інтернет-магазині «Скіф» розібралися, в чому може бути проблема, і як її виправити. І всі основні причини можна розділити на кілька великих категорій:

-Знос. Поступово зношуються будь-які, навіть найкращі, меблі. Особливо це стосується дивана, яким користуються щодня. Навіть при найбільш дбайливому використанні це неминуче, і варто просто прийняти ситуацію.

-Виробничий брак. Це в основному стосується нових диванів. Навіть якщо ви впевнені в якості бренду і його продукції – ніхто не застрахований від виробничих помилок. Тим більше, виготовлення меблів – складний процес з безлічі етапів. В такому випадку краще відразу звернутися до виробника.

-Неякісні матеріали. Переважно це стосується бюджетних моделей, які самі по собі не можуть бути занадто міцними і довговічними. Дешева сировина гірше витримує навантаження і постійне використання.

-Неправильна експлуатація. Навіть найкращий диван не витримає, якщо регулярно перевищувати допустимі навантаження, неправильно його розкладати або неправильно доглядати. Крім того, дивани можна умовно розділити на повсякденні і гостьові, і другі просто не призначені для щоденної інтенсивної експлуатації.

Що саме скрипить в дивані?

В дивані може скрипіти сам каркас, пружини або механізм трансформації. Каркас найчастіше скрипить, коли деталі погано з'єднані, позсихалися, розмокнули або деформувалися з якоїсь іншої причини. А також якщо з'єднання просто розбовталися. Механізм трансформації скрипить через деформацію, пошкодження або нестачу мастила. А пружини – через пошкодження окремих сегментів, розхитування скоб, що їх з'єднують, або нестачу підкладки.

Що можна зробити в домашніх умовах?

Спочатку в будь-якому випадку доведеться встановити причину скрипу. Можливо, досить підтягти кріплення або змастити кілька деталей. Іноді потрібно замінити кріплення і робочі елементи. А в деяких випадках замінити дно під пружинними блоками. Зазвичай це ламелі або просто лист фанери.

Якщо проблема в механізмі, то швидше за все доведеться міняти диван. Ремонт може виявитися дорожчим, і вже точно набагато складнішим. А поламаний механізм незабаром зовсім перестане розкладатися. Якщо ж зламалася пружина – будьте готові, що інші блоки підтягнуться за нею, тому що зазвичай це блоки з однієї партії, а значить – з однаковими характеристиками і експлуатаційним терміном.

Для профілактики скрипу обов'язково потрібно регулярно змащувати всі рухомі деталі і з'єднання, тому що з часом мастило пересихає. Є спеціальні аерозолі, але можна скористатися воском або парафіном. Також потрібно періодично підтягувати кріплення, тому що в дивані їх багато. Якщо з'єднання не стягується до кінця, використовуйте шайби і спеціальні прокладки. Таке обслуговування займає мінімум часу, і його не потрібно проводити часто. Але це найкращий спосіб запобігти скрипу дивана.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter