5 порад, щоб матрац прослужив довго


Подобається нам це чи ні, але більшу частину життя ми проводимо уві сні в своєму ліжку. Саме тому не можна нехтувати облаштуванням спального місця. Повноцінний відпочинок – запорука гарного самопочуття, настрою і бадьорості. Величезну роль в цьому відіграє матрац. Тож не дивно, що з кожним роком з'являється все більше цікавих моделей. Правда, в основному вони недешеві. В такому випадку хочеться зробити все, щоб матрац прослужив якомога довше. Ділимося 5 головними порадами!

1. Перевертайте матрац

Будь-який матрац, включаючи ортопедичні, потрібно перевертати 1-2 рази на рік. Це важливо, щоб наповнювач не злежувався і не почалася деформація. Точно так само потрібно перевертати матрац головою вниз, а в перші місяці після покупки рекомендується робити це кожні 2-3 тижні. Звичайно, сучасні моделі досить важкі. Особливо – двоспальні. Але це суттєво продовжить термін служби, адже наповнювач на довший час залишається ефективним. Таку рекомендацію дає абсолютна більшість виробників.

2. Чистіть матрац

Хоча б раз у сезон потрібно чистити матрац пилососом. Уникайте потрапляння на нього вологи та стежте, щоб не було пилових кліщів. Будь-які плями треба прати якомога швидше. Найкраще використовувати прохолодну мильну воду в мінімальній кількості. Не варто терти пляму руками – скористайтеся хоча б старою зубною щіткою. Якщо потрібно просто прибрати пил, досить сухого прибирання щіткою.

3. Провітрюйте матрац

Матрац потрібно не тільки регулярно чистити, але і провітрювати. Спочатку провітріть його кілька днів після покупки, а потім – повторюйте процедуру 1-2 рази на рік. Для повітропроникних матеріалів досить 4-6 годин на балконі або в кімнаті з відкритими вікнами. Провітрювання перешкоджає появі запахів і затхлості, частково позбавляє від дрібного пилу і сміття. Алергікам і людям з проблемами дихальної системи рекомендується провітрювати матрац і все інші спальне приладдя ще частіше.

4. Укладайте матрац на хорошу основу 

Важливо, щоб матрац лежав на якісному і рівному каркасі або ламелях. Не можна, щоб він гнувся, згинався або деформувався – це шкідливо, а згодом виправити наслідки не вийде. Ортопедичні матраци рекомендується укладати на суцільну основу – це корисно і для виробу, і для спини.

5. Використовуйте наматрацник

Якщо на матраці немає захисного чохла, купуйте наматрацник. Він точно захистить від випадково пролитих напоїв, плям, шерсті і кігтів домашніх вихованців. Сучасні наматрацники злегка шорсткі, щоб по них не спадала постільна білизна. Антистатичні просочення рятують від статичної електрики. А прати наматрацник можна в звичайній машинці в міру необхідності або 1-2 рази на рік. Можна зручно поєднати процедуру з чищенням, провітрюванням і переворотом.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter