5 порад, як вибрати ліжко в маленьку спальню


Ліжко – найбільший і найбільш громіздкий предмет навіть в просторій спальні. Але що робити, якщо мова йде про маленьку кімнату? Думаєте, нестача квадратів – це вирок? Ми в інтернет-магазині «Скіф» з цим категорично не згодні! Ділимося 5 порадами, як вибрати ліжко в маленьку спальню.

1. Не економте

Як би не хотілося заощадити цінні сантиметри, не можна робити це на шкоду спальному місцю. У вас завжди повинні бути максимально комфортні умови для відпочинку, тому що здоровий сон – це ваше самопочуття, бадьорість, настрій і працездатність. Не потрібно жертвувати шириною ліжка на користь тумбочки або шафи. Навіть якщо ваша спальня створена тільки для однієї людини, і це точно не зміниться з часом – ліжко повинне бути досить просторим. Мінімум – «полуторка» від 140 см. З тієї ж причини, якщо у вас є окрема спальня, настійно рекомендуємо вибирати саме ліжко. Навіть найкращий розкладний диван не зможе з ним змагатися. До того ж подумайте, чи дійсно ви будете його складати в реальному житті, щоб це мало сенс.

2. Вибирайте ліжко з ящиками

Якщо дозволяє висота стель, вибирайте високе ліжко з подіумом, в якому заховані ящики. Вони виходять дуже великими і місткими, так що туди можна скласти постільну білизна, спальні приналежності, одяг та інші дрібниці. Крім того, зверніть увагу на функціональне узголів'я з додатковими поличками і місцями для зберігання. Це гідна альтернатива приліжковим тумбочкам, щоб заощадити місце і не розводити бардак навколо.

3. Придивіться до низького ліжка

На перший погляд здається, що ця порада суперечить попередній. Але тут все залежить від того, що саме вам потрібно. Якщо немає потреби зберігати в спальні багато речей (наприклад, коли шафа знаходиться в іншому місці), то ваш вибір – максимально низькі ліжка. В ідеалі – без ніжок, щоб з-під нього не доводилося з труднощам вимітати пил. Справа в тому, що низьке ліжко робить стелі в кімнаті візуально вищими, і відразу з'являється відчуття простору.

4. Залиште прохід

Якою б маленькою не була спальня, не можна повністю займати її від стіни до стіни. Прохід потрібен і для зручності, і для того, щоб в кімнаті не було відчуття купе поїзда. Крім того, вам все одно так чи інакше доведеться застеляти постіль і прибирати в кімнаті. Можна поставити одну боковину впритул до стіни, але не дві. В ідеалі, щоб було 100-130 см проходу, але мінімум – 70 см. Якщо ліжко двоспальне, і на ньому будуть спати двоє – то прохід повинен бути ще й біля ніг, щоб друга людина могла вільно пересуватися. І не закривайте ліжком вікно. По-перше, це протяги. А по-друге, світло – ваш головний помічник, щоб візуально розширити простір.

5. Вибирайте стаціонарне ліжко

Зараз є багато цікавих рішень, на кшталт ліжок, які піднімаються в стіну, висуваються з подіуму або складаються в шафу. Це виглядає дуже незвично і зручно, але в реальному житті доцільно хіба що в гостьових спальнях. Тверезо оцінюйте, чи будете ви кожен день витрачати зусилля, щоб піднімати і опускати важке ложе-трансформер.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter