5 лайфхаків для безпеки дитячої кімнати


Вибирати меблі в дитячу кімнату найскладніше. Причому проблема не тільки в тому, що дитина швидко росте, але і в питаннях безпеки. Саме про них ми і хочемо розповісти сьогодні, так що ділимося 5 лайфхаками для безпеки дитячої кімнати.

1. Екологічність

Це стосується в першу чергу популярних деревно-стружкових плит. З них часто роблять дитячі меблі, тому що вони недорогі і легко обробляються. А питання довговічності тут не настільки актуальне, адже дитина виросте раніше. Але в ДСП-плитах містяться небезпечні формальдегіди, які постійно виділяються в повітря. За цим критерієм матеріал ділять на кілька класів, і не всі з них підходять для дитячої. Постійний контакт з формальдегідами викликає порушення дихальної системи, алергії, подразнення слизових оболонок і шкіри. Звичайно, до сильного отруєння в реальному житті навряд чи дійде. Але погодьтеся, приємного мало. А от МДФ вважається більш екологічним і безпечним матеріалом.

2. Гострі кути

Гострі кути – очевидна проблема і для дорослих, а що вже говорити про активних дітей. Саме з цієї причини дитячі меблі часто роблять з округленими кутами, стиками, краями і ребрами. Якщо ж у вас не такий гарнітур, використовуйте спеціальні м'які заглушки.

3. Стійкість

Всі стелажі, шафи і комоди повинні бути надійно прикріплені до стін. Рано чи пізно дитина почне освоювати нові вершини і спробує залізти на меблі. А можливо, їй знадобиться щось з верхньої полиці, куди у нього не виходить дотягнутися з підлоги. Так що стінові кріплення і спеціальні ремені – ваші кращі друзі. Інакше шафа, що впаде на дитину, може обернутися катастрофою.

До речі, з тієї ж причини максимально міцно повинні бути закріплені всі полички. Причому як окремі, так і полиці в шафах і стелажах. Продумайте, чи витримає ваше кріплення, наприклад, якщо дитина повисне на полиці. А ще рекомендуємо окремо обзавестися маленькою стійкою драбинкою на випадок, коли дитина трохи підросте і захоче дістати щось зверху. Щоб не було спокуси і необхідності добиратися до мети тими ж меблями.

4. Обмежувачі і фіксатори

Це питання безпеки найменших дітей. Використовуйте замки, обмежувачі і фіксатори всюди, куди дитині не можна. Навіть якщо вона не проявляє інтерес до вмісту шафи, це не означає, що одного разу цього не станеться. Особливу увагу приділіть обмежувачам на вікна. А ще м'яким стоперам і механічним доводчикам на дверях.

5. Двоярусні меблі

Якщо ви купуєте двоярусне ліжко або гарнітури, в яких ліжко знаходиться зверху, зверніть увагу на наявність у нього досить високих бортів, щоб дитина не могла впасти. Конструкція повинна бути міцною і стійкою, з такими ж міцними і стійкими сходами. Також зверніть увагу на матеріал основи ліжка, щоб вона не проломилися, якщо, наприклад, дитина різко впаде або навіть стрибне.

Напишіть, що ви шукаєте і натисніть Enter